☏ 575 768 400 , @ crossgym@crossgym.pl

Wspieramy Stowarzyszenie Sportowe
Biało-Czerwoni

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE Z ELEMENTAMI TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ DLA WROCŁAWSKICH SKAUTÓW

Jeśli Twoje dziecko:

Rozwiązaniem może być terapia Integracji Sensorycznej!

Czym jest integracja sensoryczna (SI)?

Termin integracja sensoryczna określa prawidłową organizację wrażeń sensorycznych (bodźców) napływających przez receptory. Oznacza to, że mózg, otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów (wzrok, słuch, równowaga, dotyk, czucie ruchu-kinestezja) dokonuje ich rozpoznania, segregowania i interpretacji oraz integruje je z wcześniejszymi doświadczeniami. Na tej podstawie mózg tworzy odpowiednią do sytuacji reakcję nazywaną adaptacyjną. Jest to adekwatne i efektywne reagowanie na wymogi otoczenia. Może to być odpowiedź ruchowa jak i myślowa.

SI jest procesem, dzięki któremu mózg otrzymując informację ze wszystkich systemów zmysłowych dokonuje ich segregacji, rozpoznania, interpretacji i integracji z wcześniejszymi doświadczeniami.

Integracja sensoryczna rozpoczyna się już w okresie płodowym i trwa do około 7 roku życia. Nierozwinięcie określonych umiejętności w kolejnych stadiach rozwoju powoduje powstawanie trudności w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka. W dzisiejszych czasach postęp technologiczny i rozwój gospodarczy powoduje bombardowanie naszych dzieci informacjami i bodźcami a przy tym zmniejszenie ich naturalnej aktywności fizycznej. Dlatego przy współpracy z przedszkolami Wrocławskie Skauty oferujemy zajęcia ogólnorozwojowe z elementami terapii integracji sensorycznej.

Nasze zajęcia oparte są głównie na zabawie w której dzieci:

Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu przeprowadzą z Państwa pociechami ciekawe i efektywne zajęcia. Dzięki nim dzieci szybciej uczą się i zapamiętują, łatwiej nawiązują kontakt z rówieśnikami, relaksują się i wyrabiają w sobie nawyk aktywności fizycznej.

W naszych zajęciach grupowych wykorzystujemy elementy terapii integracji sensorycznej. Nie przeprowadzamy diagnozy i terapii indywidualnej.

Współpracujemy w tym zakresie z poradnią znajdującą się na terenie Klubu CrossGym Psie Pole ul. Kiełczowska 177.

Nasze zajęcia prowadzone są we wszystkich placówkach Wrocławskich Skautów.

Instruktorzy zabierają ze sobą sprzęt potrzebny do zajęć i wykorzystują infrastrukturę przedszkola do ich przeprowadzenia. Zajęcia na ul. Kiełczowskiej (Wrocławskie Skauty II) odbywają się na terenie Klubu CrossGym Psie Pole, który znajduje się w jednym budynku z przedszkolem.

W czasie zajęć sala crossfitowa zostaje wyłączona z użytku dla klientów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla dzieci.

Koszt zajęć to jedynie 40zł / 4 zajęcia

Zajęcia trwają 30min. Umowa podpisywana jest do końca roku szkolnego z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Po jej podpisaniu,co miesiąc koszt zajęć zostanie doliczony do rachunku przedszkolnego, aby ułatwić Państwu rozliczenia. Niewykorzystane wejścia nie przechodzą na kolejny miesiąc. Jeżeli z powodu dni wolnych odbędzie się mniejsza liczba zajęć w danym miesiącu opłata za nie zostanie proporcjonalnie pomniejszona. Analogicznie w przypadku odbycia się większej ilości zajęć opłata zostanie proporcjonalnie podniesiona.

Grupy rówieśnicze liczą 10-16 dzieci (w zależności od infrastruktury danej placówki).

Godziny zajęć zostaną dostosowane do grafiku dnia dzieci, aby mogły w nich uczestniczyć w czasie pobytu w przedszkolu. Dokładne terminy zajęć w poszczególnych oddziałach Wrocławskich Skautów zostaną podane po zapisach na zebraniach informacyjnych.

Zajęcia w każdym oddziale odbywają się raz w tygodniu. Z tego względu nie będzie możliwości odrabiania zajęć. W przypadku nieobecności dziecka dłuższej niż 2 tygodnie należy ten fakt zgłosić mailowo i będzie on rozpatrywany indywidualnie.

Instruktor prowadzi dziennik zajęć, aby mogli mieć Państwo wgląd, kiedy dziecko w nich uczestniczyło.

Kontakt: sensoryka@crossgym.pl

Zapraszamy do oglądnięcia fragmentu filmu z przeprowadzanych zajęć.

CROSSGYM

Adres: Kiełczowska 177
51-315 Wrocław

tel.: ☏ 575 768 400

Mail: crossgym@crossgym.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt 6-22

sob 9-16

niedz 9-14

PARTNERZY:

HONOROWANE KARTY:Copyright © CrossGym. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.